на головну сторінку карта сайту контакти укр eng
Український Фонд Соціальних Інвестицій Український Фонд Соціальних Інвестицій
Український Фонд Соціальних Інвестицій Український Фонд Соціальних Інвестицій
Український Фонд Соціальних Інвестицій
     
   пошук по сайту  
пошук
     
про УФСІ стан справ інфраструктурні
мікропроекти
інноваційні
мікропроекти
розвиток
потенціалу
зворотній
зв´язок
закупівлі корисна
інформація

історія створення

структура проекту

законодавча база

органи управління

команда УФСІ

логін
пароль

 

Конкурси УФСІ

Про УФСІ
Структура проекту

   
Складові Проекту УФСІ
   
Компонента проекту 1
Впровадження мікропроектів
 
Компонента проекту 2
Розвиток потенціалу
 
Компонента проекту 3
Управління проектом, моніторинг та оцінка
             

Субкомпонента 1.1
Мікропроекти з покращення якості соціальних та комунальних послуг для громад у селах і малих містах

Субкомпонента 1.2
Мікропроекти з надання інноваційних соціальних послуг для вразливих груп населення на рівні громади

 

Субкомпонента 2.1
Розвиток потенціалу на національному рівні

Субкомпонента 2.2
Розвиток потенціалу на регіональному рівні

Субкомпонента 2.3
Сприяння підвищенню якості соціальних послуг шляхом розбудови потенціалу провайдерів соціальних послуг

 

Субкомпонента 3.1
Управління проектом

Субкомпонента 3.2
Моніторинг та оцінка

Субкомпонента 3.3
Зв'язки з громадськістю


Компонента 1. Впровадження мікропроектів

Що таке мікропроект? Мікропроект – це не просто низка заходів, реалізація яких спрямована на досягнення конкретної мети. Кожен мікропроект - це, насамперед, механізм розвитку суспільних взаємин у громаді на основі довіри, єдності та співпраці задля вирішення нагальної проблеми.

Мікропроекти з покращення якості базових соціальних і комунальних послуг на рівні громади. Для виконання цього типу мікропроектів в кожній області визначаються по два найбільш соціально-проблемних райони (відповідно до критеріїв, затверджених наглядовою радою УФСІ). Це мікропроекти, спрямовані на покращення якості і доступу до базових соціальних і комунальних послуг у громадах сіл і малих міст, чисельністю до 50 000 чол. населення (школи, дитячі садки, фельдшерсько-акушерські пункти, дороги/мости у селах, що ведуть до об’єктів соціально-економічної інфраструктури, клуби, системи водопостачання, водогони, каналізаційні системи, захист навколишнього середовища).

Мікропроекти з надання інноваційних соціальних послуг спрямовані на розробку і запровадження економічно обґрунтованих моделей інноваційних соціальних послуг, які базуються на принципах інтеграції вразливих груп у суспільство, децентралізації і деінституціалізації надання соціальних послуг на рівні громади і виконуватимуться лише у Хмельницькій і Харківській областях, вибраних відповідно до критеріїв, затверджених наглядовою радою УФСІ.

Цільовими групами цих мікропроектів є, зокрема, діти-сироти; діти та дорослі з особливими потребами; люди похилого віку, які потребують сторонньої допомоги; люди, які живуть з ВІЛ/СНІД; діти вулиці; безпритульні; люди, залежні від алкоголю та наркотиків; ті, які перебувають/повернулися з місць позбавлення волі; жінки та діти, які зазнали насильства, інші.

Типологія моделей надання соціальних послуг, які можуть бути розроблені та впроваджені в рамках мікропроектів, широка і невичерпна. Наприклад, центри (денних послуг, тимчасового догляду, підтримки родин та опікунів, кризові, раннього втручання тощо), притулки (в т.ч. відкритого типу), моделі самостійного проживання у громаді (будинки групового проживання, міні-гуртожитки, соціальний супровід проживання у власній квартирі тощо), профілактичні програми (попередження насильства в сім’ї, дитячої бездоглядності, соціального сирітства, інституалізації і т.ін.), програми фостерінгу (перебування, догляду, виховання в прийомних сім’ях), програми розвитку волонтерського руху у наданні соціальних послуг, інноваційні послуги на базі інтернатних установ, тощо.


Компонента 2. Розвиток потенціалу

Основним завданням цього напрямку є розвиток потенціалу управлінців та фахівців соціальної сфери щодо реформування системи соціальних послуг, зокрема розробки та впровадження науково обґрунтованих, перевірених на практиці соціальних стандартів, розвитку дієвих механізмів фінансування, соціального замовлення і контрактування послуг тощо.

Реалізація компоненти "Розвиток потенціалу" здійснюється у тісній співпраці та взаємозв’язку з діяльністю щодо підготовки та впровадження мікропроектів з інноваційних соціальних послуг для вразливих груп населення у Хмельницькій і Харківській областях.

У межах цього напрямку заплановано: (I) отримання консультативної, експертної підтримки від провідних фахівців з соціальної політики; (II) проведення низки навчальних заходів з підвищення компетентності та обміну досвідом управлінців та фахівців сфери соціальних послуг на центральному, обласному і районному рівнях (Хмельницька та Харківська області) у плануванні, фінансуванні, контрактуванні, моніторингу та оцінці якості соціальних послуг; (III) розвиток потенціалу провайдерів соціальних послуг, як державних так і недержавних, щодо організації та надання соціальних послуг на рівні громади; (IV) налагодження співпраці та взаємодії громад, НДО та місцевих органів влади тощо.


Компонента 3. Управління Проектом, моніторинг і оцінка.

Ця складова Проекту має на меті забезпечити його успішне виконання шляхом застосування ефективних гнучких механізмів управління, моніторингу та оцінки, розповсюдження кращого досвіду і практики, а також створення і підтримку електронної системи управління інформацією та фінансовими ресурсами Проекту.