на головну сторінку карта сайту контакти укр eng
Український Фонд Соціальних Інвестицій Український Фонд Соціальних Інвестицій
Український Фонд Соціальних Інвестицій Український Фонд Соціальних Інвестицій
Український Фонд Соціальних Інвестицій
     
   пошук по сайту  
пошук
     
про УФСІ стан справ інфраструктурні
мікропроекти
інноваційні
мікропроекти
розвиток
потенціалу
зворотній
зв´язок
закупівлі корисна
інформація

історія створення

структура проекту

законодавча база

органи управління

команда УФСІ

логін
пароль

 

Конкурси УФСІ

Про УФСІ
Історія створення

Фонди соціальних інвестицій створені й успішно працюють у більш ніж 50 країнах Європи, Азії, Латинської Америки й Африки як надійний механізм подолання негативних для соціальної сфери наслідків економічної і фінансової криз. Головні зусилля більшості фондів орієнтовані на поліпшення якості базових соціальних послуг і доступу до них бідних громад і вразливих груп населення. Починаючи з 90–х років, завдяки фінансовій підтримці Світового Банку, механізми соціального інвестування успішно впроваджені в Румунії, Молдові, Албанії, Косово, Грузії, Вірменії, Таджикистані. Наприклад, у Вірменії впровадження механізму соціального інвестування було успішно використано для відновлення об‘єктів соціальної інфраструктури, які постраждали від землетрусу.

Розробку концепції фонду соціальних інвестицій в Україні було почато ще в 1998 році фахівцями Міністерства праці і соціальної політики України, Міністерства економіки і європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України, Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, а також експертами Світового Банку. У її основі — сприяння вирішенню пріоритетних соціальних проблем громад і вразливих груп населення, підтримка місцевих ініціатив з метою пом'якшення бідності і запобігання соціальної ізоляції.

В результаті, з 2000 року в Україні розпочата пілотна фаза спільного Проекту Уряду України і Світового Банку "Фонд соціальних інвестицій" (далі Проект), що є першим масштабним Проектом у сфері соціальних послуг України. Зараз виконується основна фаза Проекту, яка буде завершена в грудні 2007 року.

17 січня 2002 року Верховна Рада України прийняла Закон про ратифікацію кредиту Світового Банку в розмірі 50,21 млн. дол. США для реалізації Проекту "Фонд соціальних інвестицій".